Çatı Sistemleri – Çelik Çatı Sistemleri – Bakır ve Kenet Çatı Sistemleri

Çatı Sistemleri: Yapıların üst kısmına kurulan taşıyıcı ve üst kaplama olarak ikiye ayrılan uygulamalara çatı denir. Asıl amaç yapıyı kötü hava koşullarından, güneşten ve diğer etmenlerden korumaktır. Yapıların bir birinden farklı olması nedeniyle bir çok farklı çatı sistemi bulunmaktadır.

Polikarbon Çatı Sistemleri

Günümüz teknolojisinin en son makinalarında üretilen polikarbon levhalar, tüm çatı taşıyıcı sistemlerine uygun bir şekilde tasarlanmaktadır. Uzun yıllar kullanılabilen polikarbon, uzun yıllar deforme olmaz.

Ahşap Çatı Sistemleri

Ahşap çatılar, oldukça sağlamdır. Büyük fabrikalar, kapalı pazarlar, fabrikalar, imalathaneler ve benzeri yerler, ahşap konstrüksiyon çatıların kullanıldığı yerlerdir. Eski tip çatılar, birçok malzeme ve onlarca işçilik istemektedir. Zamanla yıpranması nedeni ile belli periyotlarda bakıma tabi tutulması gerekmektedir.

Çelik Çatı Konstrüksiyon Sistemleri

Çatıların uçması, akması ve doğal afetlerde kâğıt gibi yırtılması, çatıların daha sağlam olması gerektiği düşüncesini beraberinde getirmiştir. Eski tip çatı konstrüksiyon sistemleri, sürekli bakım istemekteydi. Zamanla eskiyen çatılar, belli bir zaman sonra, yerinden tamir istemekteydi.

Call Now Button0 (216) 487 00 61