Çatı Yapımı

Deprem bölgeleri olarak nitelendirilen şehirlerde ve deprem ile heyelan riski taşıyan birçok alanda tercih edilen çelik konstrüksiyon ile hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın her yapı daha güvenli bir şekilde imal edilmekte ve kaplanmaktadır. Günümüzde Türkiye gibi yüksek risk faktörlerine sahip ülkelerde çelikten yapılma konstrüksiyon yapıları tercih etmek herhangi bir risk oranını yarı yarıya düşürmektedir. Bu da bu türden bir ürünün tercih sıralamasında popüler kılmaktadır.

Konstrüksiyon sadece çatıyı değil bina içindeki tüm yapıların, tüm ara elemanların kolonlar dahil olmak üzere çelikten yapılması demektir. Bu nedenle sert iklim şartlarının yaşandığı özellikle dağlık ve rakımı yüksek olan yerlerde de sıklıkla tercih edilmekte ve başarı ile montajı yapılmaktadır. Çelik gibi çok sağlam bir materyalin kolay bulunur olması nedeniyle ekonomik de olması insanların vakit kaybetmeden risk bölgelerinde evlerinin ve ofislerinin çoğunu çelik konstrüksiyon ile kaplamasına vesile olmaktadır.

 Çelik Çatının Avantajları Nelerdir?

Yüksek iş güvenliği gerektiren hangarlar, fabrikalar ve üretim tesisleri alanlarında çelik çatı kullanmak birçok iş kazasının da önlemini almak demektir. Aynı zamanda oluşabilecek kazalarda zararın da en aza indirgenmesi demektir. Aynı zamanda oldukça makul fiyatlarla yaptırılıyor olması birçok iş yerinde rahatlıkla uygulanması anlamına gelmektedir. Aşırı sıcak ve soğuk havalara karşı direnci yüksektir. Bu da yüksek ısıyla çalışan makinelere sahip ve buharın oluştuğu ortamlara sahip iş yerlerinde ayrı bir güvenlik modeli olarak dizayn edilmesine katkıda bulunmaktadır. Çelik çatı, cam ve ahşap çatı ürünlerine oranla çok daha dayanıklıdır. Çatı çökmesi vakalarında yaşanan en düşük yoğunluk çelik çatı ürünlerinde kendini göstermektedir. Sadece iş yerlerinde değil evde ve ofis ortamlarında da güvenle tercih edilebilir.

Çelik Çatı 

Günümüz mimarisinde çelik çatı fiyatları tamamen istenen ölçülere ve yapılacak alanlara göre değişmektedir. Bunun için projelendirme ve daha sonrasına fiyat alma aşaması daha makul görünmektedir.

Projelendirme özellikle büyük iş yerleri ve üretim tesisleri için olmazsa olmaz bir koşuldur. Risk analizleri yapılıp gerekli ölçüler alındıktan sonra var olan çatıyı çelik çatı ile değiştirmek ve montajı tamamlamak bir iş gününde gerçekleşir.

Çatı Yapımı Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

Call Now Button0 (216) 487 00 61