Çelik Çatı Sistemleri

Çelik Çatı Sistemleri : Çatıların uçması, akması ve doğal afetlerde kâğıt gibi yırtılması, çatıların daha sağlam olması gerektiği düşüncesini beraberinde getirmiştir. Eski tip çatılar, sürekli bakım istemekteydi. Zamanla eskiyen çatılar, belli bir zaman sonra, yerinden tamir istemekteydi.

Çelik Çatı Sistemleri Özellikleri

Çelik çatı sistemleri, diğer eski tip çatılara nazaran oldukça kullanışlı bir üründür. Çelik yapısı ile sağlamlığı tartışılmaz. Çok uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir. Bu çatı sistemlerinde polikarbonat saydam ürünle kaplanmasıyla, fabrikalar ve benzeri yerlerde aydınlanma masraflarından tasarruf etmiş olursunuz.. Isı, ışık ve yalıtım tasarrufu ile çelik çatılar, en kullanışlı ve sağlam sistemlerdir.

Uzun ömürlü olması ve kullanışlı olması nedeni ile en çok tercih edilen çatı sistemleri arasındadır. Günümüz teknolojisinin en son ürünü olan çelik çatılar, günümüz teknolojisinin en iyi çatı sistemlerindendir. Fabrikalar, kapalı pazarlar, ahırlar, seralar, imalathaneler ve geniş çatılı diğer mekânlar, çelik çatı ile kaplanabilmektedir. Fabrikalar için, büyük yük araçlarının gireceği şekilde, uygulanabilmektedir.