Kenet Çatı

Çatı sistemlerinde yaşanan değişim ve yeniliklerin ardından kullanıcılarına büyük avantajlar sağlayan kenet çatı sistemleri de yaygın olarak tercih edilmeye ve üretilmeye başlanmıştır. Kenet çatıların en büyük özelliği renkli bir alaşıma sahip olmasıdır. Renklerin dağılımında geniş bir renk kataloğuna sahiptir. Aynı zamanda kolay biçimlenebilir bir özelliği sahip olması ile birlikte her yerde ölçü alınarak çok kısa bir sürede monte işlemleri gerçekleştirilir.

Kurulumundan ve montajından itibaren bir kez olsun bakım gerektirmektedir. Çünkü kenet malzemesinin ana hattını oluşturan materyaller çok uzun bir süre iklim şartlarına ve diğer çevresel faktörlere mukavemet geliştirecek kadar sağlam bir materyaller bütününden meydana getirilmiştir. Klasik kiremit çatı kaplamalarına oranla da birçok kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Kiremit ve diğer klasik kaplamalara oranla 10 kat daha hafif ve dayanıklıdır. Özellikle lüks ve nezih semtlerde yer alan yeni binalara, iş yerlerine, ofislere ve çalışma tesislerine başarılı bir şekilde uygulandığı takdirde renk ve kalite olarak da benzersiz ve tamamen orijinal bir dış görünüş kazanmaktadır. Bu nedenle özellikle binasına kalite ve değer kazandırmak isteyen mülk sahiplerinin ilk sıralarda yer alan tercihleri arasında gösterilmektedir. Güneşin ve yağmurun olumsuz iklim şartlarına karşı ilk günkü renk kalitesini korumaktadır. Korozyon etkilerine tamamen kapalı olması da kenet çatının uzun ömürlü olmasında olumlu etkiler barındırır.

Kenet Çatı Ürün Özellikleri ve Avantajları

Kenet çatıya alternatif olarak geliştirilen ve son beş yılda üretimi ile montajı giderek artan seviyelerde yükseliş gösteren sistemlere çinko çatı adı verilmektedir. Çinko malzemesinin özü gereği parlak bir kaplama modeline sahiptir. Bu da çatı sistemlerinde çinko malzemesini tercih edenler için yüksek bir estetik düzey katmaktadır. Aynı zamanda dayanıklı ve uzun ömürlü olması da ekstra olarak tercih sebebi olarak görülmektedir.

Korozyon etkilerine karşı tamamen dayanıklı olması ile bilinmektedir. Metal dağılımının profesyonel bir şekilde yapıyor olması onu dış etkilere karşı oldukça güçlü ve kaliteli bir yapıda oluşturmasına olumlu etkiler bırakmaktadır. Genellikle iş yerlerinde ve fabrika çatılarında kullanılmaktadır. Bileşeninde eser miktarda nikel kaplama da bulundurmaktadır.

Kenet Çatılar Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Call Now Button0 (216) 487 00 61