Metal Çatı

Günümüzde büyük bir oranda ve popüler bir rağbet ile talep edilen metal çatı modelleri uygulama açısından da son derece kolay ve pratik unsurlara dayanmaktadır. Profesyonel bir ekip tarafından öncelikli olarak keşif aşaması oluşturulmaktadır.

Bu Yazıyı Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz…

Bu keşif aşamalarında çatıların yapıları incelenmekte, eksikleri tespit edilip buna göre bir çözüm haritası çizilmektedir. Daha sonrasında ise gerekli ölçümler yapılarak çatı modellerine göre çatı mimarisi çizilmektedir.

Metal Çatı Sistemleri

Metal malzemeleri son derece kolay bir biçimde şekil aldıkları için sadece bir gün içerisinde tüm çatı işlemleri yerine getirilmektedir. Çok daha büyük yapılarda ise bu süre iki güne uzanmaktadır. Çelik konstrüksiyonlu çatı modelleri tüm iklim şartlarında sağlam duruşu ve estetik görünümleri ile birlikte fark yaratmaktadır. Ahşap ve polikarbon materyallerine alternatif olarak getirilen bu modeller piyasa içerisinde yer etmeye ve yoğun talepler doğrultusunda inşa edilmeye devam etmektedir.

Metal Çatı Sistemleri ve Deprem Etkisi

Deprem riski yüksek olan bölgelerde metal çatılar korunaklı bir yapı ihtiva etmektedir. Tüm doğal afetlere karşı ekstra bir mukavemet gücü sergileyen bu çatı modelleri istenilen güvenliği maksimum ölçüde sağlamaktadır. Son on yıl içerisinde bu modellerin popüler olmasının bir diğer nedeni de metal malzemesinin erişiminin kolay ve pratik bir düzeye erişmesidir. Bu sayede fiyatlar her bütçeye ve her cebe uygun bir minvale çekilerek ekonomik düzlemde de avantaj sağlamaktadır. Çatı tabanlarının yükünü de hafifleten bu unsurlar evlerin ve iş yerlerinin çatılarının çok daha muhkem bir seviyeye çekmektedir.

Metal Çatı Kaplamaları

Bununla birlikte yalıtım konusunda da çok yönlü bir seçenek ihtiva etmektedir. Metal son derece nitelikli ve sağlam bir materyal olduğu için ses ve ısı yalıtımı hususunda destekleyici ögeler içermektedir. Özellikle sonbahar ve kış aylarında ısı yalıtımını tam randımanlı sağlayarak bina içindeki ısı kontrollerini denetimli bir şekilde sağlamaktadır. Bununla birlikte doğal gaz kullanımını da en aza indirgeyerek fatura hususunda da kullanıcı ve cep dostu olmaktadır. Ses yalıtımı konusunda da son derece elverişli olan bu modeller bina sahiplerinin onayından geçtikten sonra istenen ölçütlerde kurulmaktadır.

Metal Çatılar Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

Call Now Button0 (216) 487 00 61