Skylight Çatı Sistemleri

Skylight çatı sistemleri, mevcut çatı zemininin bir kısmı yada tamamına cam, polikarbon, solid yada pleksiglass gibi ışık geçirgenliği sağlayan malzemeler kullanılarak yapılan uygulamalardır.

Skyligth Çatılar da En Çok Karşılaşılan Problemler Neler?

Her çatılarda karşılaşılabilecek bir takım sorunlar vardır. Skylight çatılarda ise en çok rastlanılan sorun ise uygulamadan ve malzemeden kaynaklanan su ve ısı yalıtım problemleridir. Örneğin cam kullanılan bir çatıda ısı yalıtımına uygun olmayan (ısıcam, argongazı kullanılmamış) malzemeler kullanıldığında kışın soğuk yazın ise sıcak olan mekanlarla karşılaşılabilir. Yada uygulamada yapılan hata sonucu yağmur, kar vs. gibi kötü hava koşullarında çatınızdan su akmaları meydana gelebilmektedir.

Skylight Çatı

Skylight Çatı Nerelerde Uygulanabilir?

Genellikle yazlık ve villalarda tercih edilmektedir. Fakat evlerde, restorantlarda, cafelerde ve özel konsept alanlarda yaptığımız uygulamalar mevcuttur.

Skylight Çatı Maliyeti Nedir?

Çatının metrekaresi, kullanılacak olan malzemenin kalitesi ve uygulanacak olan alanın yerine göre değişebilmektedir. Fiyat listesi ve uygulama hakkında bilgi almak için.: 0216 487 00 61’den bize ulaşabilirsiniz.

Modern teknolojinin ilerlemesi, cam ve camla ilgili teknik çalışmaların gelişmesine yol açmıştır. Skylight, tavan aydınlatması için yaygın olarak kullanılan camın adıdır. Çok dayanıklı ve sertleştirilmiştir. Skylight, tavan aydınlatma sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Polyline tavan odaya güzel ve zarif bir görünüm kazandırır. Bu alanlara güzellik katın. Seralarda ve bahçelerde de kullanılır. Direkt güneş ışığına izin verdiği için çiçekçiler, bahçıvanlar ve sebze ve meyve yetiştiren seralar için vazgeçilmezdir. Dayanıklılığı nedeniyle çatı pencere sistemleri ağırlıklı olarak çatılarda kullanılmaktadır. Eski kiremit çatıdan daha kullanışlıdır. Ucuz, ucuz ve kurulumu kolay oldukları için kullanılırlar. Özellikle doğal görünümü bozmaması, teşhire büyük önem veren ev ve işletme sahiplerinin yapısına farklı bir hava katmaktadır.

Call Now Button0 (216) 487 00 61