Sundurma Çatı Sistemleri

Sundurma çatı sistemleri yağmur, güneş gibi doğa olaylarından koruma amaçlı pencere ve kapılara yapılan bir çeşit korumadır. Her çeşit hava koşullarından pencere, kapı önlerini koruyarak kullanılan bu alanların temiz ve bakımlı görünümünü sağlarlar.

Sundurma Çatı Sistemleri ile Pratik Çözümler

Birçok alanda kullanım kolaylığı sağlayan özellikle evlerde balkon, pencere, kapı önlerinin temizliği anlamında, alışveriş merkezleri, balkon önleri ve terasların kapatılmasında saçaklar önemlidir. Yapıların görünümü anlamında da bir etkiye sahip olan sundurma, yağan yağmur sularının yoğun bir şekilde bina önlerine akmasını önlemek amacıyla da kullanılır. Binaların giriş ve çıkış kısımlarının belirginleştirilmesinde de kullanılan saçaklar güneş ışınlarının yoğun bir şekilde alımına da engel olur. Binalardaki korunumu üstlenmelerinin verdiği etki ile saçaklar mimari açıdan estetik bir görünüm ve vurgu yapmaktadır.

 Model ve Çeşitleri

Binaların dış görünümüne etkisi büyük olan bu mimari yapılar binaların estetik yapısına göre değişik tasarımlara sahip olmakla birlikte koruyucu özelliklerini de kaybetmemişlerdir. Şık görünümleri ve şeffaf yapıdaki modelleri ile binalarınızı koruyarak ve aynı zamanda da dış görünümüne önem vermektedir.

Ahşap, metal içerikli paslanmaz kapatmalar ve yapı sistemleri ile binaların farklı bir izlenim hissi uyandıracak kolay kurulum hizmetleri ile pratik çözümler sunmaktadır. Binaların girişlerine kurulan bu yapı ve saçaklar güneş ışınlarının zararlı denebilecek ışınlarını belli oranlarda kuruldukları farklı cephelere göre absorbe edebilmektedir. Bu filtreleme yöntemi sayesinde hem binayı koruyacak hem de teraslarda ve balkonlarda kullanıldığında sizleri koruyacaktır.

Sundurma Çatı Sistemleri

Kullanıldıkları yere ve binaların yapısı, dış görünüşüne göre farklı modellerde tasarlanarak kullanıma sunuluyor. Bu yapılar aracılığı ile fazla güneş alan binalarda güneş ışınlarının gelişini kontrol ederek, az güneş alan binalarda ise şeffaf model seçenekleri ile binaya güneş alımı sağlanmış olunur. Aynı zamanda binaların görüntüsündeki sıkıcılıktan çıkararak binaların değişik ve estetik bir görünüme bürünmesine yardımcı olur.

Terasların kullanıma açılması bağlamında da bu yapılar aracılığıyla güzel bir görünüm eşliğinde olumsuz hava şartlarını tolore ederek manzaralı bir konfor sunmaktadır. Terasların güneş ışınlarını çok fazla ve doğrudan alması ile kullanımı zor hale gelmektedir. Ancak bu güneş ışınlarını yeterli miktarda alınımını ve ışığın girişini sağlayacak yöntemler ile konforlu ve rahat bir alan açılmış olacaktır.

Call Now Button0 (216) 487 00 61